כל היום הצלחת לשמור יפה על מה הכנסת לפה, עד שהפציע לו הירח ואתו השדונים הקטנים. אז מה עושים כדי להאכיל את השדונים הללו, כדי שישתקו כבר, ובכל זאת לא לשבור את הדיאטה ואת המילה שלנו מול עצמנו?

השלב האוראלי עפ"י זיגמונד פרויד, מתחיל בלידה ומסתיים בגיל שנה לערך. שלב זה מאופיין בריכוז האנרגיה המינית באזור הפה. התינוק מוצץ לא רק כדי לאכול, אלא גם לשם הנאה גרידא והימנעות מכאב.

לפעמים, נדמה לי, כי רוב האנושות של המאה ה-21 תקועה בשלב האוראלי, אחרת איזו עוד סיבה יכולה להיות לכך שהפה שלנו מתקשה לנוח? יש מי שתחפש את הסיגריה שאחרי ארוחת הערב, יש מי שתסתפק בכוס תה מהביל ויש את השאר...

ברגע שנכנסת הביתה או אחרי שהילדים נרדמים, לא הפסקת לנשנש, מהשאריות של הילדים או לבדוק מה התחדש במקרר כל 5 דקות.


אני יכולה להעיד על עצמי, שממש קשה לי לזרוק את שאריות האוכל בצלחות הילדים. אוכל שכה טרחתי למענו, בין שעות העבודה לסידור הבית והסעות לחוגים. אין דבר מתסכל מזה. ובאיזשהו היגיון עקום, ברגע שאני אוכלת את השאריות, אני מרגישה שהטרחה שלי לא הייתה לשווא, ואף יותר מכך, בהיגיון עקום, אם השארתי את הצלחת שלהם "מחייכת" , אזי הילדים (שהם בשר מבשרי) קיבלו את כל אבות המזון. כאילו שעדיין מחובר לו חבל טבור דמיוני ביני לבינם, המעביר את כל האוכל הלעוס שלי אל גופם הרך.
אבל עזבו, זה כבר לספת הפסיכולוג.

איפה היינו? כן, התיישבנו בנחת מול הטלוויזיה, הנחנו רגל אחת על השולחן, ומיד אחריה את הרגל השנייה. אם אין לנו גם פלאפון בין הידיים, נרגיש משהו חסר. כן, צלחת קטנה ועדינה ועליה נשנוש קטנטן לעינוג החך.

ברגע זה אנחנו לא זוכרות כלום. ובטח לא את הקול האסרטיבי של הבוקר, רגע אחרי שניסינו ללבוש את הג'ינס, ללא הצלחה, וסיננו בין שינינו "הוא הרגע יצא מהכביסה", "אני ביום הכי חזק של המחזור", "והיום מתחילים דיאטה"

כל היום הצלחת לשמור יפה על מה הכנסת לפה, עד שהפציע לו הירח ואיתו השדונים הקטנים. אז מה עושים כדי להאכיל את השדונים הללו, כדי שישתקו כבר, ובכל זאת לא לשבור את הדיאטה ואת המילה שלנו מול עצמנו?

אז הנה, 10 רעיונות לנשנושים שמכילים כ- 100 קלוריות:

1. חצי מלון קטן.

2. בייבי כרובית בתנור (ראי מתכון).

3. שקית פופקורן של 100 קק"ל ( יש דבר כזה) או 3 כוסות פופקורן עשוי במיקרוגל .

4. כוס בייגלה חיטה מלאה + כף גבינה 5%.

5. קערית דובדבנים טריים או ענבים (למדקדקות – 24 דובדבנים/ענבים).

 

צילום: shutterstock

6. דלעת ערמונים קטנה בתנור (ב 200 מעלות) עם 1 כפית שמן זית ומלח גס.

7. 3 פתית + כף אבוקדו או כף גבינה.

8. למכורות בלבד – 2 שורות שוקולד מריר.

9. שעועית ירוקה (אפשר סנפרוסט) מאודה או אפוייה בתנור (יוצא קרנצ'י דמוי צ'יפס).

10. שייק פירות (ראי מתכון).

שייק פירות:

מנת פרי (אפרסק/2 שזיפים/בננה קטנה)

יוגורט 1.5% במתיקות מעודנת או 3/4 כוס חלב

מספר קוביות קרח

*לערבב הכל בבלנדר. (ניתן לשים בהקפאה וללקק בהנאה).